טיפולי שיניים
מגוון טיפולים ושירותים בתחום רפואת שיניים ואסטטיקה של הפה
* שתלים דנטאליים
* שיקום הפה
* רפואת שיניים אסתטית
*
הלבנת שיניים
* כתרים דנטאליים
* סתימות/שחזורים
* עקירות  ציפויי חרסינה
*
כתרים זרקוניה  ולמינט ( dental laminate, veneer,  lumineer )  שנותנים את החיוך המושלם
*
טיפול במחלות חניכיים

הלבנת שיניים: יש כמה סוגי הלבנה:
מהי בעצם הלבנת שיניים?
הלבנת שיניים היא למעשה תהליך כימי המחמצן כתמים שעל חומר השן.

1.  הלבנת שיניים ביתית- הלבנת השיניים בעזרת חומר הלבנה שנותנים למטופל והמונח  בתוך פלטה שקופה הנבנית ע"י הרופא ,  את הפלטה מניחים על השיניים למשך שעה ביום. הלבנת השיניים הביתית מתבצעת בבית במשך 7-10 ימים

2. הלבנת שיניים במרפאה תוך שעה , המתרפא יושב על הכסא במרפאה והרופא מניח חומר  מלבין בעל ריכוז גבוה על השיניים , אחרי הנחת החומר מדליקים את מכשיר ההלבנה  מסוג ZOOM  , המכשיר בעל אור  מיוחד וחזק שמזרז את  ההלבנה  ומסייע לקבל יותר בהירות בשיניים.
 
ציפויי חרסינה, למינייט (dental laminate):
 ציפוי שיניים מחרסינה (למינט) או מחומר מרוכב,   dental Laminate-Veneer  ציפוי דק בעובי של0.2-0.5 מ"מ אותו מדביק רופא השיניים לשן על מנת לשפר את המראה , הצבע וצורת השיניים. בעזרת  ציפוי החרסינה אפשר לקבל חיוך מדהים , היתרון  הגדול בלמינט  שהעובי המנימלי שלו (0.2-0.5) לא מחייב הורדה גדולה מחומר השן  , דבר השומר על בריאות וחוזק השן.  עוד יתרון גדול וחשוב הוא שציפוי החרסינה הדק  מאפשר טיפול אסתטי בלי טיפול שורש השן, דבר  השומר על  בריאות   וחוזק השן. יתרון חשוב אחר שהציפוי הדק הוא בלי מתכת ונותן אסתטיקה מעולה ושומר על צבע החניכיים  כי ידוע לנו שהמתכת עם הזמן צובעת את החניכיים.

סתימות לבנות /בגוון השן:
בשנים האחרונות פותחו חומרים חדשים בצבע השן, אשר מלבד יתרונם האסתטי הינם חזקים מאוד. אלו הם חומרים מרוכבים ( composites)  . בטכניקת קישור הסתימה הלבנה צורבים את אמאייל השן (השכבה החיצונית) ומקשרים את חומרי הסתימה אל אמאייל והדנטין (השכבה הפנימית). בדרך זו מאוחה חומר השחזור אל השן ויוצר מהשן והסתימה יחידת מקשה אחת עמידה לשברים ולדלף שולי בין הסתימה וקירות השן אשר מוניע יצירת עששת משנית מתחת לסתימה.  החומרים המורכבים החדשים הינם אסתטיים וחזקים לאורך זמן אבל גם דורשים מיומנות רפואית גבוהה לביצוע את הסתימה בצורה נכונה.

השתלות שיניים:
דר' עלאא סלטי ודר' מוראד חטיב  עברו  קורסים והשתלמויות בהשתלות שיניים המודרניות  באוניברסיטת תל-אביב  וגם "בשוויץ" על ידי  חלק מהמומחים הטובים ביותר בעולם. עושים השתלות שיניים , הרמות סינוס והשתלות עצם איפה שהלסת לא מאפשרת השתלת שיניים. שתל דנטלי הוא תחליף מלאכותי לשורש השן הטבעית ,שתל מחליף שן או שיניים חסרות בלי לפגוע בשיניים הסמוכות . שתלים עשויים מטיטניום , חומר זה נסבל היטב על ידי עצם משתלב בקלות עם רקמת העצם  , תוך 3-4 חודשים  הגוף מייצר מספיק עצם  מסביב לשתל דבר שנותן יציבות טובה מאוד לשתל ואז השתל מוכן לקבלת החלק השיקומי( כתר , גשר, או תותבת). היום באמצעות החומרים המתקדמים ביותר בעולם שמשתמשים במרפאה שלנו אתם יכולים לקבל עבודות אסתטיות היפות ביותר על  גבי שתלים דנטליים למטרת קבלת חיוך יפה וטבעי.
 
כיום ישנה שיטה חדשנית ממוחשבת ומדויקת לגמרי להשתלת שיניים:
מפורטוגל מגיעה שיטה חדשה שבה, המטופל מגיע למרפאת השיניים, והרופא שולף מפיו את התותבת ומעביר אותה לסריקת סי.טי. במקביל, עושים סי.טי. גם ללסת. המחשב מכמת את התוצאות של שתי הסריקות ו'מניח' את התותבת שעל גבי הצג של הדמיית הלסת. הרופא צופה במתרחש על המסך, וקובע את מיקומם האופטימלי של השתלים, שיוחדרו לעצם הלסת דרך התותבת, לשם קיבוע. לאחר שהרופא ממקם את השתלים במחשב, הוא שולח את הסריקה לשבדיה, שם היא מועברת לשבלונה. רופא השיניים בישראל מקבל את השבלונה המדוייקת שנבנתה מנתוניו של המטופל - תותבת ובה ארבעה עד ששה חרירים, שמיועדים לשתלים (ברגים). בשלב הבא, מצמיד הרופא את השתלים, שמורכבים בה לחניכיים. הטיפול מתבצע בהרדמה מקומית, ובמהלכו 'מלביש' הרופא את השבלונה על הלסת, ובזכות השתלים היא הופכת לקבועה. השיטה חוסכת זמן טיפול , נותנת דיוק ואיכות עבודה, מגדילה את סיכוי ההצלחה.

הרמת סינוס והשתלת עצם:
אם העצם בלסת עליונה אינה עבה מספיק להחדרת שתל דנטלי  יש צורך להשתלת עצם לפני השתלת  השיניים. הרמת סינוס היא השתלת  עצם ברצפת הסינוס  למטרת עיבוי העצם בלסת העליונה לצורך החדרת  השתלים הדנטליים.
מניחים את העצם בסינוס  וממתינים 6-9 חודשים ורק אז יבוצעו שתלים. אם עובי העצם מאפשרת זאת,ניתן לבצע את הרמת הסינוס והחדרת השתלים באותו מפגש.
מתי יש צורך להשתלת עצם?
הצורך בהשתלת עצם עולה בכמה וכמה מקרים:

 לסת צרה מידי – עובי עצם הלסת צר ואינו חזק לצורך החדרת שתל דנטלי. במקרה כזה מבוצעת השתלת עצם שמעבה את נפחה ומחזקת את יכולת להוות בסיס איתן להשתלת שיניים.

• לסת נמוכה מידי – לעיתים גובה עצם הלסת נמוך וכתוצאה מכך אין מספיק עומק לאחיזת השתל הדנטלי. השתלת עצם מתחת תוסיף גובה וכוח לעצם הלסת.

• עצם רכה – יש מצבים בהם צפיפות העצם נמוכה. כלומר העצם רכה מידי כדי לאחוז בשתל דנטלי והסיכוי לאי קליטתו או לגרימת סדק בעצם עם התקנתו - גבוה. השתלת עצם תוסיף חוזק וקשיחות למקום בו יותקן השתל.

• עקירת שן/מחלת חניכיים – עקירת שן מביאה לא פעם לנסיגה בחומר העצם שעטף את השן. גם מחלת חניכיים יכולה להביא לספיגת עצם ומכאן נולד הצורך של השתלת עצם בעת השימוש בשתלים

• הרמת סינוס – כאשר אין מספיק עצם בין רכס העצם הלסת העליונה לבין הסינוס שיושב מעליו. השתלת עצם מעבה את שכבת העצם ומאפשרת השתלת שיניים מבלי לפגוע בסינוס עצמו.

כתרים דנטליים:
בשנים האחרונות  התפתחה רפואת השיניים  מאוד. גם בתחום האסתטיקה וגם בתחום בריאות הפה. בימינו ניתן לקבל כתרים חזקים ואסתטיים . ישנם כמה סוגים שונים של כתרים:
1. כתר חרסינה – על בסיס מתכתי לא אציל
2.  כתר חרסינה – על בסיס מתכתי אציל
3. כתר חרסינה מלאה - ללא מתכת ( אסתטיקה גבוהה)
4. כתר זרקוניה – ללא מתכת ( אסתטיקה גבוהה)
5. ( אסתטיקה גבוהה)

מתי עושים כתרים?
1. שיניים שנפגעו מעששת נרחבת.
2. שיניים מוחלשות משחזורים נרחבים.
3. שיניים בעלות שחיקה נרחבת.
4. שיניים אשר עברו טיפולי שורש ואיבדו חומר שן רב.
5. שיניים בבקיעת יתר.
6. שיניים בעלות כותרת קלינית קצרה ולא אסתטית.
7. שיניים בעמדות שונות.
8. שיניים כמאחזות לגשר.
9. נסיגת חניכיים בלתי אסתטית
10. אורך חיים מוגבל בהתאם לחומר ממנו עשוי הכתר.

אנו עובדים עם מעבדות שיניים מודרניות בעלות מכשור חדיש וטכנאי שיניים מיומנים ואמינים . הטכנאים  משתמשים בחומרים הכי טובים ומשקיעים זמן ומאמץ רב, כדי להגיע לכתרים מושלמים. 
ציפוי שיניים מחרסינה (למינט) או מחומר מרוכב, dental Laminate-Veneer ציפוי דק בעובי של0.2-0.5 מ"מ אותו מדביק רופא השיניים לשן על מנת לשפר את המראה , הצבע וצורת השיניים. בעזרת ציפוי החרסינה אפשר לקבל חיוך מדהים , היתרון הגדול בלמינט שהעובי המנימלי שלו (0.2-0.5) לא מחייב הורדה גדולה מחומר השן , דבר השומר על בריאות וחוזק השן. עוד יתרון גדול וחשוב הוא שציפוי החרסינה הדק מאפשר טיפול אסתטי בלי טיפול שורש השן, דבר השומר על בריאות וחוזק השן. יתרון חשוב אחר שהציפוי הדק הוא בלי מתכת ונותן אסתטיקה מעולה ושומר על צבע החניכיים כי ידוע לנו שהמתכת עם הזמן צובעת את החניכיים.

טיפול במחלות חניכיים:
מחלת החניכיים היא מחלה זיהומית הנובעת מפעילות חיידקים פתוגניים המפרישים רעלנים הגורמים להרס הרקמות סביב השן ולנסיגה של העצם התומכת ובשלב מתקדם יותר לניידות השן ולאובדנה המוחלט
אדם שאיבד את שיניו בגלל דלקת חניכיים איבד גם את רכס העצם, שכן מחלת החניכיים הרסנית לשיניים ולרקמות שתומכות בהן. מסיבה זו, התקנת תותבות תהווה בעיה שכן רכס העצם הוא שמשמש מקום אחיזה ותמיכה לתותבת.
הצלחת כל טיפול תלויה מאוד בשיתוף פעולה מצד החולה ובמידת נכונותו לנקות כדבעי את השיניים והחניכיים בעזרת מכשור וחומרים שיותאמו לו על ידי הרופא. יש להקפיד על ניקיון של כל משטחי השן, בעיקר את המרווחים שבין השיניים. יש להקפיד על ניקוי התעלה המצויה מסביב לצוואר השן. יש להשתמש בחוט דנטלי או במברשת אינטרדנטלית לניקוי בין השיניים ובמברשת שיניים מותאמת למצב החניכיים, לניקוי שאר משטחי השן. ככלל, כל הטיפולים הכימיים, השטיפות, הג'לים וכד' מתבצעים רק לאחר ניקוי מכני יסודי המשאיר את השן חשופה ומקל על החומרים לפעול.
בנוסף לטיפול הביתי יש לבקר במרפאה, על פי פרוטוקול שיותאם לכל מקרה, בקפדנות ובעקביות. יש לזכור כי את מחלת החניכיים על נזקיה ניתן לעצור אך קשה להחזיר את המצב לאחור וקל להידרדר למצב חולה מחדש. הטיפול מחייב קשר המשכי עם הצוות המטפל והקפדה לאורך זמן על הוראות היגיינה.מרפאת שיניים של: דר' מוראד חטיב ודר' עלאא סלטי טלפון: 04-63-60798 טל. נוסף: 04-62-65724 פקס: 04-62-60-241
Copyright © 2007-2021 Almir Internet Solutions. All rights reserved.
  אלמיר בניית אתרי אינטרנט , רדאיקס אחסון אתרים